Podróże

Co można robić ciekawego w długi weekend?

Co można robić ciekawego w długi weekend?

Długie weekendy to świetne rozwiązanie – przecież jeśli sprytnie do tego podejdziemy, możliwe, iż będziemy mieli np. 7 dni wolnego. Naturalnie zbyt długie weekendy nie są dobre, nie powinny być także być za częste – ciągle jesteśmy krajem na dorobku, lecz z pewnością odpoczynek każdemu pracującemu się należy. Jednakże nikt nie powiedział, iż trzeba koniecznie siedzieć w weekend we własnym domu, ogrodzie czy na działce. To takie schematyczne… Lepszym pomysłem jest wycieczka za granicę. Choćby wycieczka do Tallina, Kopenhagi bądź Wenecji.

Każdego roku, zwłaszcza wycieczki last minute, są w czasie długiego weekendu sprzedawane szybciej jak świeże pieczywo. To bardzo dobrze, w końcu poznawanie innych państw, ludzi, jedzenia, itp. jest niesamowicie ciekawe, ale również rozwijające nas. Na wycieczkę zagraniczną możemy udać się na własna rękę, ew. z grupą bliskich, ale także z biurem podróży. Z pewnością ta druga opcja jest tańsza. W końcu jeśli chcemy spędzić weekend w Palermo – przykładowo, sam dojazd to spory koszt. Choć nie jest to regułą. Można powiedzieć, iż oba rozwiązania mają całkiem sporo zalet.

Dla takich osób, które wolą jechać autem, a na dodatek nie mają za dużo czasu i pieniędzy, można polecić poznawanie Polski. W końcu chociażby Kazimierz nad Wisłą to miejsce, gdzie można miło spędzić weekend. Bardzo interesujące są także zamki, które pokazują historię Polski. Dla osób, które raczej nie przepadają za tłumami, absolutnie odradzić można Zakopane. Zakopane to bardzo popularne miasto, lecz kiedy jest długi weekend, zimowa stolica Polski jest niemal oblężona przez turystów – zwłaszcza warszawiaków.

Previous article
Odkrywanie piękna Włoch z pomocą biura podróży
Next article
Co warto zwiedzić w Europie?
About the author