Podróże

Co warto zwiedzić w Europie?

Co warto zwiedzić w Europie?

Być może przyroda kontynentu, który zamieszkujemy może wydawać się dla bardzo wielu nudna, przynajmniej jeśli porównywać Europę z Afryką, to jednak nie można powiedzieć, iż nasze miasta są gorsze od takich miast, które są zlokalizowane na innych kontynentach. Choć i z tą przyrodą wcale nie jest tak, iż na przykład nasze góry są brzydsze – są różne gusta. Warto jednak pomyśleć zatem co tak naprawdę warto zwiedzić. Skupmy się na miastach. Na początek oczywiście Polska… Bardzo dobrym miejscem do zwiedzenia jest Kraków, Warszawa, ale także choćby Sandomierz.

Warto pojechać w góry i morze. Generalnie w Polsce raczej nie brakuje fajnych miejsc. Dla zwolenników wyjazdów za granicę można polecić wycieczki last minute do Pragi. Trzeba otwarcie przyznać, że Praga jest przepięknym miastem – wartym przynajmniej trzech dni intensywnego zwiedzenia. Warto jednakże postarać się zostać w Pradze trochę dłużej, aby mieć okazję chłonąć atmosferę metropolii. Jeśli pod uwagę wziąć krótsze podróże, ciekawym miejscem jest Czeski Krumlov. Zapewne niezbyt wielu mieszkańców Polski zna to miasteczko – naprawdę jedno z najbardziej klimatycznych miast w Europie.

Na uwagę zasługują także typowo niemieckie miasta. Czyli chociażby Berlin – zlokalizowany całkiem blisko polskiej granicy. Berlin to teraz spora metropolia, w końcu to stolica Niemiec. Jednakże w porównaniu do przykładowo Frankfurtu, Berlin wcale nie wygląda na bogate miasto – przynajmniej jeżeli brać pod uwagę niemieckie realia. Bardzo dobrym miejscem na organizację wycieczki jest także Amsterdam – szczególnie stolica Holandii powinna podobać się młodym osobom. Takowych miast i miasteczek można wymienić jeszcze wiele. To doskonały dowód na to, że nie ma dużo bardziej zróżnicowanego kontynentu, aniżeli Europa. To na 100% pewne.

Previous article
Co można robić ciekawego w długi weekend?
Next article
W jaki sposób możemy bardzo udanie spędzić rocznicę swojego ślubu?
About the author